Kdo jsme?

Festival byl založen v roce 2016 hudebním skladatelem Kolomanem Polákem a operní pěvkyní Zuzanou Rašiovou. Festival si dal za úkol proniknout do žánrů jako je klasická hudba, jazz a world music na té nejvyšší možné úrovni. Důraz klademe zejména na mladé ansámbly, orchestry a pěvecké sbory.

Zvláštností festivalu jsou vlastní hudební produkce s Festivalovým sborem a orchestrem Úštěk (W. A. Mozart - Requiem, J. Haydn - Nelsonmesse, C. Orff - Carmina Burana a.j.) hudebně-výchovné koncerty a bezplatné workshopy pro děti a mladé (s Cameronem Carpentrem, Lenkou Kozderkovou, Jiří Knottem a orchestrem Teplické konzervatoře a.j.) a dramaturgicky výjiměčné projekty jako je zahájení festivalu "Happening aneb hudební obléhání Úštěka" anebo fussion koncert "Baťa goes Symphonics", spojení rockové kapely, pěveckých sborů a orchestru.

Historie

Již při minulých ročnících festivalu jsme se mohli pochlubit věhlasnými umělci nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Jmenovitě několik z nich: Cameron Carpenter (USA), Dresdner Barockorchester (DE), Prague Jazz Trio(CZ), Turkish National Youth Philharmony Orchestra (TR), Czech Barock Ensemble (CZ), Stratus Chamber Orchestra (USA), Leeds Conservatoire Chorus (GB), Luther College Nordic Choir (USA), Laco Déczi (USA) atd...

Co o nás říkají

 Hudební kritik drážďanského denníku označil společný koncert Pěveckého sboru Úštěk a Dresdner Barockorchester 4. 6. 2017 v Dreikönigskirche v Drážďanech, kterým bylo uvedení díla "Nelsonmesse" od Josepha Haydna, za "překvapení drážďanské kulturní sezony 2017"

"Dresden neueste Nachrichten" Hartmut Schütz