Kdo jsme?

Festival byl založen v roku 2016 hudebním skladatelem Kolomanem Polákem a operní pěvkyní Zuzanou Rašiovou. Festival si dal za úlohu proniknout do žánrú jako klasická hudba, jazz a world music a to na nejvyšší možné úrovni. Důraz klademe na mladé ansámbly, orchestry, anebo pěvecké sbory.                                                                              

Historie

Již při druhém ročníku jsme se mohli pochlubit věhlasnými umelci nejenom z Čech, ale i mezinárodními ansámbly a orchestry.                                                                             Jmenovitě několik z nich: Cameron Carpenter (USA), Dresdner Barockorchester (DE), Prague Jazz Trio(CZ), Turkish National Youth Philharmony Orchestra (TR), Czech Barock Ensemble (CZ), Stratus Chamber Orchestra (USA), Leeds Conservatoire Chorus (GB), Luther College Nordic Choir (USA), Laco Déczi (USA) atd...

Co o nás říkají

 Hudební kritik drážďanského denníku označil společný koncert Pěveckého sboru Úštěk a Dresdner Barockorchester 4. 6. 2017 v Dreikönigskirche v Drážďanech,               kterým bylo uvedení díla "Nelsonmesse" od Josepha Haydna, za "překvapení drážďanské kulturní sezony 2017"

"Dresden neueste Nachrichten" Hartmut Schütz