TOMÁŠ HOBZEK QUARTET

Zahájovací spektákl / Večerní koncert

Zahájovací spektákl / Večerní koncert

TOMÁŠ HOBZEK QUARTET 

Kapela je neobyčejná svým obsazením, spojuje dohromady přední české jazzové Hudebníky. “...originální, tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzeka, hrající svěží, moderní jazz, respektující své vzory z historie, jakými jsou např. Miles Davis, nebo Wayne Shorter.” 

 

TOMÁŠ HOBZEK / BICÍ 

začal se studiem bicích nástrojů na Plzeňské konzervatoři. V roce 1999 absolvoval Pražskou jazzovou dílnu pod vedením Pavla Zbořila, Martina Šulce a Roberta Balcara. Stal se členem kvintetu “Adam‘s Apple“ a jako host začal hrát na bicí v kapelách Milana Svobody. Spolu s Helenou Markovou založil kapelu Work in Progress. V roce 2004 vstoupil na Vyšší odbornou školu při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, vedenou Jaromírem Honzákem a postupně začal pronikat na pražskou jazzovou scénu. Stal se členem tria Davida Dorůžky, Organic Quartetu, tria Vojtěcha Procházky, obou kapel Romana Pokorného, tria Christiana Rovera, se kterým v létě roku 2006 doprovázel hammondistku Rhodu Scott na festivalu v německém Homburgu a jako host vystupoval v dalších kapelách. Na podzim roku 2007 odjel Tomáš do New Yorku, kde na soukromých lekcích s bubeníkem Kendrickem Scottem (Herbie Hancock, Terence Blanchard band) získával další zkušenosti a spolu s varhaníkem Ondřejem Pivcem natočil album „Overseason“, kde dále hrají kytarista Jake Langley a saxofonista Joel Frahm. V roce 2008 založil vlastní quartet, ve kterém se prosazuje také jako skladatel. Kapela se již prezentovala četnými koncerty po celé České republice, ale také např. v Sofii, nebo v Drážďanech. Mimo zmíněná uskupení je Tomáš také součástí quartetu Libora Šmoldase a jako host se objevuje v dalších kapelách.

 

MARCEL BÁRTA / SAXOFONY 

je kapelníkem hned dvou dalších těles - Muff a DoMA Ansamble, člen Vertigo Quintet, spolupracuje se Zuzanou Dumkovou a s mnohými dalšími projekty 

 

VÍTEK KŘIŠŤAN / PIANO

absolvoval magisterské studium v dánském Odense, kapelník svého tria, jinak známý z quintetu Inner Spaces a ze spolupráce s Jaromírem Honzákem, momentálně působí jako pedagog na JAMU 

 

TOMÁŠ LIŠKA / KONTRABAS

založil vlastní trio, se kterým vydal velmi úspěšné album "Invisible World", člen tria Davida Dorůžky a mimo jiné basista kapely Druhá Tráva Před časem kapela natočila album "Stick It Out" pod vydavatelstvím Animal Music. Deska obdržela velmi pozitivní recenze (níže přikládám odkazy), např. Lubomír Dorůžka ji ve svém článku pro MF Dnes považuje za "možného kandidáta na jazzovou desku roku", nebo Petra Svoboda o ní píše na webu českého rozhlasu Vltava "kompozičně poutavý, energeticky nadupaný a bravurně podaný moderní jazz"

Festwiese pod Ptačími domky Sobota 16. 6. 2018 / 18:00