CARL ORFF / CARMINA BURANA

Pěvecký sbor Úštěk a Festivalový orchestr Úštěk

PĚVECKÝ SBOR ÚŠTĚK

Pěvecký sbor Úštěk se stal za 2 roky své existence neodmyslitelnou součástí Festivalu Úštěk a úštěckého kulturního života. Za pouhé 2 roky své existence má za sebou řadu koncertních vystoupení nejenom na Ústecku, ale také v Praze a v Drážďanech.  

 

Nadšení a velká píle místních lidí všech věkových skupin vedla k tomu, že jsme byli pocteni tím, že se s námi rozhodl spolupracovat jeden z nejlepších orchestrů Evropy Dresdner Barockorchester při zahájení Festivalu Úštěk 2017 . Hudební kritik drážďanského denníku "Dresden neueste Nachrichten" Hartmut Schütz označil společný koncert Pěveckého sboru Úštěk a Dresdner Barockorchester v Dreikönigskirche v Drážďanech, kterým bylo uvedení díla "Nelsonmesse" od Josepha Haydna, za překvapení drážďanské kulturní sezony 2017.

 

Srdečně vás zveme na letošní festivalový koncert Pěveckého sboru Úštěk. V spolupráci s Festivalovým komorním orchestrem na něm ansámbl uvede dílo Carla Orffa "Carmina Burana" v poměrně neznámé II. verzi.

 

Carl Orff - Carmina Burana                                                                                                                         (verze pro 2 klavíre a 5 perkusionistů)

 

Dirigent: Koloman Polák

 

Baritón: Nikolaj Někrasov

Soprán: Zuzana Rašiová

Tenor: Daniel Matoušek

 

Pěvecký sbor Úštěk, Festivalový komorní orchestr Úštěk

 

Hradní nádvoří, Úštěk Sobota 23. 6. 2018 / 19:30