08. 06. 2019 / 19.30 Baťa goes Symphonics

8. 6. 2019/ 19.30 Baťa goes Symphonics​

LOUKA POD PTAČÍMI DOMKY, ÚŠTĚK

O akci

Největší hity kapely Baťa a Kalábův něžný beat s Festivalovým orchestrem Úštěk, Pěveckým sborem Úštěk a dětským pěveckým sborem Zvonek ze základní školy Aloise Klára v Úštěku.

Baťa a něžný Kalábůf beat je známá bigbeatová kapela pocházející ze severních Čech. Členové se dali dohromady kolem roku 1992 po odchodu či rozpadu původních hudebních uskupení, jako je například SAP či Biograf, ale hráli pouze v okolí Štětí a Mělníku.

Až později, po četných obměnách původní sestavy, se dostala skupina do povědomí širší veřejnosti, tentokrát už nejen na severu Čech. Po příchodu nových členů získali profesionálnější zvuk a začali koncertovat na letních festivalech. Poté nahráli několik CD, mimo jiné kompilaci Fajn Rock Music, a dokonce živě vystoupili v televizním vysílání.

Po loňském vystoupení na Festivalu Úštěk 2018 se v hlavě skladatele a výkonného ředitele festivalu Kolomana Polaka zrodila myšlenka k vytvoření zcela mimořádného projektu, tím je uspořádání společného koncertu kapely se smíšeným a dětským pěveckým sborem a orchestrem, na kterém zazní největší hity vytvořené během jejich více jak dvacetipětileté kariéry.

Podrobné informace

Louka pod ptačími domy, Úštěk
8.6. 2019 / 19.30